Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kinek adnál ötmilliót? Szavazz!

Döntsd el te, hogy a harminc szervezet pályázatai közül melyik öt jusson a zsűri elé. Szalóki Ági mindenkinek drukkol, Till Attila a tartalomra koncentrál a zsűri tagjaként. Te kinek adnád az ötmilliót?

A facebookos közösség segítségével választja ki 2012 legjobb támogatandó programját az OTP Bank. A NIOK Alapítvánnyal együttműködésben indított Együttható pályázaton civil szervezetek , alapítványok és egyesületek indulhattak el a 3-5 millió forintos támogatásért.  Az Együttható pályázat szavazása már elindult az OTP Bank Facebook-oldalán. Itt te is eldöntheted, hogy melyik pályázat szimpatikus annyira, hogy a négytagú zsűri elé citálnád.

A NIOK szakmailag leszűrte a felhívásra beérkezett 120 pályázatot, így a facebookos szavazáson már 30 programra lehet szavazni. A szavazatok alapján az első 5 pályázat kerül a zsűri elé, melynek tagja Nagy Zoltán Péteren, az OTP Bank marketingigazgatója, Gerencsér Zoltán, a NIOK igazgatója, Szalóki Ági énekesnő és Till Attila színész, rendező.

Fotó: Pályi Zsófi

Nagy Zoltán Péter a szavazást is elindító sajtótájékoztatón elmondta, hogy egy nagyvállalat elhatározása nem elég ahhoz, hogy fel tudja mérni, miben érdemes segíteni. Az a tapasztalat, hogy kell a szakmai segítség. „Mi ezt a NIOK-ban találtuk meg.” – mondta.

Gerencsér Balázs, miután gratulált mind a 120 pályázónak, felhívta a figyelmet arra, hogy a „középdöntőbe jutott” 30 pályázat jól bemutatja, hogy milyen színes a civil szektor. Szerinte most különösen szükség van az Együtthatóhoz hasonló lehetőségekre, mert éppen az ilyen kisebb méretű programokra lehet legnehezebben támogatást kapni.

A hétfőn kezdődött szakaszban elsősorban az mutatkozik meg, hogy ki, milyen módszerrel tudja bemutatni a projektjét és hogy ki hány támogatót tud mozgósítani – mondta Gerencsér. Egyértelmű, hogy sok jó helyre találhat a pénz és a támogatás, de reméljük, hogy mindegyik szervezet nagyobb ismertségre is szert tesz.

Szalóki Ági már „lájkolta” az oldalt és azért vállalta a zsűrizést, mert egy számára evidens és fontos ügyet képvisel. „Az életem arról is szól, hogy a zene segítségével meg tudjak szólítani embereket és összeköthessem őket. Ami pedig a NIOK munkáját illeti, le a kalappal előttük” – mondta.  „Előzetesen végigolvasni az összes pályázatot nagyon kemény munka lehetett. Tapasztalatból mondom, hogy ez fizikailag és lelkileg is hatalmas erőfeszítés.

Fotó: Pályi Zsófi

Nehéz eldönteni, hogy például egy családi magánóvodát vagy fogyatékkal élőket támogassunk. Hiszem, hogy jó döntés fog születni és remélem, hogy ennek a kezdeményezésnek lesz még folytatása. Drukkolok mindenkinek!” – tette hozzá.

Till Attila saját elmondása szerint sokféleképpen vett már részt hasonló kezdeményezésekben, és ha ideje engedi, szívesen segít. „Van az a romantikus mondat, hogy segíteni jó, de van egy érzésem, hogy nem csak ezekkel a mondatokkal jutunk előre… Nem az a lényeg, amit mi csinálunk, mert az a minimum. Inkább koncentráljunk arra, amit ők csinálnak; ezek a civil szervezetek viszik a munka oroszlánrészét.”- mondta.

Fotó: Pályi Zsófi

„Rangsort nehéz felállítani különböző alapítványok között. Mi mindenesetre minden tudásunkkal azon leszünk, hogy mindenki számára elfogadható legyen a győztes.” – mondta Till Attila és hozzátette: Fontos ugyanakkor az is, hogy minden résztvevő szereplő kap valamit, mégpedig a publicitást.” Az biztos, hogy mi a zsűriben a tartalmat fogjuk előtérbe helyezni és annak alapján választani.

A 30 szervezetet és programját itt találod meg és ugyanitt szavazhatsz is a legszimpatikusabbakra. 

0 Tovább

“Aki segít, az jót közvetít” - interjú Szalóki Ágival

Szalóki Ági nem kezdő a zsűrizésben. Hitelességet és precízséget vár el a pályázóktól, nehéz döntésre számít.

Amikor a felkérést kaptam, nem sokat gondolkoztam a válaszon, hiszen nagyon közel állnak hozzám a pályázatban megfogalmazott célok.

Korábban már volt szerencsém egy hasonló projektben önkéntesként zsűrizni egy másik alapítvány megbízásából. Ez komoly felelősséget jelentett, de ami a legfontosabb, sokat tanultam belőle. Akkor, a nagyjából 200 pályázati anyag tanulmányozásával jócskán kiszélesíthettem a látókörömet. Olvastam szociális intézmények, tanintézmények napi küzdelmeiről, megismerhettem már bevált vagy csak kezdeti stádiumban lévő kezdeményezéseket, amelyek közösségteremtéssel, foglalkoztatással, gondoskodással értelmet adnak az emberi életnek. Olyanoknak is, akik már nem remélnének. Örömmel veszem, hogy a tavalyi pályázat nem egyedüli kezdeményezés. Ráadásul most ez a pályázat nagyobb publicitást is kap. Minden egyes lépés példaértékű lehet. Magyarországon sokan tesznek meg ilyen apró vagy akár nagyobb lépéseket. Ha anyagi támogatást kaphat egy-egy jó kezdeményezés, az ösztönzőleg hathat másokra is: van értelme a küzdelemnek.

Az Együttható zsűrizésénél minden esetben azokat a pályázatokat fogom előnyben részesíteni, amelyek egy adott terület problémáinak nagyfokú ismeretét, a téma iránti elköteleződést tükrözik, amelyben a pályázó által kitűzött célt szakmai tapasztalattal rendelkező csapat igyekszik megvalósítani, céljaik pedig reálisak. Részemről alapvető elvárás, hogy a pályázó szervezet legyen hiteles és precíz.

Vitai Ildikóval - fotó: Szilágyi Stefi

Közelebb állnak a szívemhez a kisebb szervezetek kezdeményezései a könnyebb átláthatóság miatt, ám az vitathatatlan, hogy a nagyobb szervezetek nagyobb infrastruktúrával és ismertséggel könnyebben eljutnak oda, ahol a segítség kell, így kis és nagy szervezet között ilyen alapon nem fogok különbséget tenni. Mindenképpen nehéz lesz a döntés, ezt előre tudom.

Művészek, internet és pedagógusok

Az önkéntesek toborzásához kell egy jó cél, kell az elhivatottság, hitelesség, rengeteg lelkesedés és az ügy érdekében lelkesíthető, mozgósítható tábor. A művészeknek könnyű dolguk van, hiszen rendelkeznek rajongótáborral. Koncerteken és hirdetési felületeiken toborozhatnak. Az internet ilyen téren csodákra képes. A pedagógusok hasonló helyzetben vannak. A gyermeki természet nem változik. Ha egy gyerek szeret valakit, követi, utánozza mindenben. Miért ne utánozza pedagógusát az önkéntességben, segítségnyújtásban?

A világ nagyban arról szól, hogy kívül keressük azt, amitől azt érezhetjük, igazán önmagunk vagyunk. Gandhi azt mondta: “Önmagunk megtalálásának a legjobb módja, ha elveszünk mások szolgálatában.” Aki segít, az jót közvetít. Weöres Sándor így ír: “Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni, gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél. Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra.”

Fotó: Hajdu András

Én elsősorban zenével segíthetek. Ha csak tehetem, szívesen csatlakozom jó ügyekhez és ebből, hál’ istennek, rengeteg van. Magánemberként is úgy élek, hogy igyekszem ahhoz tartani magam, ha valaki kér, annak jó oka van, ezért megpróbálok adni. Jó volt érezni az árvíz és a vörösiszap-katasztrófa idején is az óriási összefogást. Több szervezettel vagyok állandó kapcsolatban, énekelek a születés és halál méltóságáért, környezetünk tisztábbá, élhetőbbé tételéért, az egészségesebb életért. Saját akcióim közül kettőt emelnék ki, ezek szervezése is a Facebookon történt: 2010 őszén egy kóruskoncerthez toboroztam tagokat. Az Összhang nevet viselő spontán verbuválódott kórussal a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet munkáját segítettük. Neves művészek csatlakoztak a kezdeményezéshez és két profi kórus is erősített bennünket, így közel 80-an énekelhettük Rachmanyinov, Praetorius, Arvo Part műveit. A másik egy köztér takarító akció volt, amelyre szintén többen jelentkeztek. Egy budapesti teret takarítottunk patyolat tisztára. Ovisok is segítettek. Ezt az akciót még több hasonló is követni fogja. Van még ötletem!

0 Tovább

Együttható

blogavatar

Ötleteket keresünk. Olyanokat, amelyek egy közösséget segítenek. Segíts a zsűrinek eldönteni, hogy melyik legyen a nyertes ötlet!

Utolsó kommentek