Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Kinek adnál ötmilliót? Szavazz!

Döntsd el te, hogy a harminc szervezet pályázatai közül melyik öt jusson a zsűri elé. Szalóki Ági mindenkinek drukkol, Till Attila a tartalomra koncentrál a zsűri tagjaként. Te kinek adnád az ötmilliót?

A facebookos közösség segítségével választja ki 2012 legjobb támogatandó programját az OTP Bank. A NIOK Alapítvánnyal együttműködésben indított Együttható pályázaton civil szervezetek , alapítványok és egyesületek indulhattak el a 3-5 millió forintos támogatásért.  Az Együttható pályázat szavazása már elindult az OTP Bank Facebook-oldalán. Itt te is eldöntheted, hogy melyik pályázat szimpatikus annyira, hogy a négytagú zsűri elé citálnád.

A NIOK szakmailag leszűrte a felhívásra beérkezett 120 pályázatot, így a facebookos szavazáson már 30 programra lehet szavazni. A szavazatok alapján az első 5 pályázat kerül a zsűri elé, melynek tagja Nagy Zoltán Péteren, az OTP Bank marketingigazgatója, Gerencsér Zoltán, a NIOK igazgatója, Szalóki Ági énekesnő és Till Attila színész, rendező.

Fotó: Pályi Zsófi

Nagy Zoltán Péter a szavazást is elindító sajtótájékoztatón elmondta, hogy egy nagyvállalat elhatározása nem elég ahhoz, hogy fel tudja mérni, miben érdemes segíteni. Az a tapasztalat, hogy kell a szakmai segítség. „Mi ezt a NIOK-ban találtuk meg.” – mondta.

Gerencsér Balázs, miután gratulált mind a 120 pályázónak, felhívta a figyelmet arra, hogy a „középdöntőbe jutott” 30 pályázat jól bemutatja, hogy milyen színes a civil szektor. Szerinte most különösen szükség van az Együtthatóhoz hasonló lehetőségekre, mert éppen az ilyen kisebb méretű programokra lehet legnehezebben támogatást kapni.

A hétfőn kezdődött szakaszban elsősorban az mutatkozik meg, hogy ki, milyen módszerrel tudja bemutatni a projektjét és hogy ki hány támogatót tud mozgósítani – mondta Gerencsér. Egyértelmű, hogy sok jó helyre találhat a pénz és a támogatás, de reméljük, hogy mindegyik szervezet nagyobb ismertségre is szert tesz.

Szalóki Ági már „lájkolta” az oldalt és azért vállalta a zsűrizést, mert egy számára evidens és fontos ügyet képvisel. „Az életem arról is szól, hogy a zene segítségével meg tudjak szólítani embereket és összeköthessem őket. Ami pedig a NIOK munkáját illeti, le a kalappal előttük” – mondta.  „Előzetesen végigolvasni az összes pályázatot nagyon kemény munka lehetett. Tapasztalatból mondom, hogy ez fizikailag és lelkileg is hatalmas erőfeszítés.

Fotó: Pályi Zsófi

Nehéz eldönteni, hogy például egy családi magánóvodát vagy fogyatékkal élőket támogassunk. Hiszem, hogy jó döntés fog születni és remélem, hogy ennek a kezdeményezésnek lesz még folytatása. Drukkolok mindenkinek!” – tette hozzá.

Till Attila saját elmondása szerint sokféleképpen vett már részt hasonló kezdeményezésekben, és ha ideje engedi, szívesen segít. „Van az a romantikus mondat, hogy segíteni jó, de van egy érzésem, hogy nem csak ezekkel a mondatokkal jutunk előre… Nem az a lényeg, amit mi csinálunk, mert az a minimum. Inkább koncentráljunk arra, amit ők csinálnak; ezek a civil szervezetek viszik a munka oroszlánrészét.”- mondta.

Fotó: Pályi Zsófi

„Rangsort nehéz felállítani különböző alapítványok között. Mi mindenesetre minden tudásunkkal azon leszünk, hogy mindenki számára elfogadható legyen a győztes.” – mondta Till Attila és hozzátette: Fontos ugyanakkor az is, hogy minden résztvevő szereplő kap valamit, mégpedig a publicitást.” Az biztos, hogy mi a zsűriben a tartalmat fogjuk előtérbe helyezni és annak alapján választani.

A 30 szervezetet és programját itt találod meg és ugyanitt szavazhatsz is a legszimpatikusabbakra. 

0 Tovább

A segítségnyújtás egyszerű gesztus - interjú Till Attilával

Till Attilát egy forgatás közben értük utol. A szőlőtőkék között beszélt arról, miért egyszerű segíteni és arról is, mire lehet használni az ismertséget.

Amikor az OTP Bank és a TV2 megkeresett azzal, hogy zsűrizzek az Együttható pályázatának, nem sokat gondolkodtam. A pályázat lehetőség az alapítványok és a civil szervezetek számára, hogy egyrészt anyagi támogatást, másrészt egy csatornát kapjanak, aminek segítségével nagyobb tömegeket érhetnek el. A pályázatok és a segítők nélkül nem tudnának működni ezek a szervezetek, a szervezetek nélkül pedig a rászoruló emberek lennének még a jelenleginél is sokkal rosszabb helyzetben.

Az álompályázatom zsűritagként? Ez nehéz kérdés, szívem szerint a gyerekek felé húzok – érintve is vagyok, mert egy autista gyermekekkel foglalkozó alapítvány vezetője vagyok, amely természetesen nem indul a pályázaton, mivel az összeférhetetlen lenne.

Azt gondolom, hogy már az élet indulásánál meg kell kapniuk minden segítséget a rászorulóknak. Már csak azért is, mert egy, a saját környezethez képest valamivel gazdagabb világba lépés, mindenképpen kamatozik a későbbi élet során.

Ugyanakkor minőségi különbséget tenni a rászorulók között nagyon nehéz. Szerintem mi azokat a pályázókat fogjuk előnyben részesíteni, akik nemcsak a tevékenységük kapcsán, hanem a múltuk, a nagyságuk miatt is valami értékes dolgot csinálnak.

A segítségnyújtás egyszerű gesztus. Teljesen természetes dolog, majdhogynem azt is mondhatom, hogy az emberi léleknek szüksége van arra, hogy segíthessen. Az én esetemben ez még kézenfekvőbb: az ismertség tulajdonképpen hatalom, így nekünk kutya kötelességünk ezt az ismertséget jó dolgokra is felhasználni. Nem is igazán megterhelő, sőt, kifejezetten jó érzés, amikor adsz valamit.

0 Tovább

Együttható

blogavatar

Ötleteket keresünk. Olyanokat, amelyek egy közösséget segítenek. Segíts a zsűrinek eldönteni, hogy melyik legyen a nyertes ötlet!

Utolsó kommentek